1
Kredens secesyjny z przełomu XIX i XX wieku

Kredens secesyjny z przełomu XIX i XX wieku

Oryginalny kredens w stylu secesyjnym z przełomu XIX i XX wieku. Wykonany w całości z drewna dębowego. Rzeźby wykonane ręcznie, oryginalne ręcznie fazowane lustro.
Mebel składa się z części dolnej ( bufetu ) oraz nadstawki. Cześć dolna zwieńczona po obydwu stronach podwójnym pilasterm z rzeźbami kwiatów. Górna część składa się z dwu przeszklonych witryn połączonych finezyjnym lustrem. Szkła w witrynach ręcznie nacinane, oryginalne, tak samo jak lustro.
Mebel został poddany renowacji w roku 2012 w Henrykowie. Pierwotna politura została zastąpiona lakierem bezbarwnym w półmacie.
Stan mebla idealny. Porównawczo zdjęcie sprzed renowacji.
Wymiary : 202 x 75 x 199 cm

 

DRODZY POSIADACZE mebli wyprodukowanych
w Zakładach Wytwórczych Mebli Artystycznych

w całym okresie ich istnienia (Pracownia Konserwacji Zabytków,  Sp. z o.o.).

Jeśli zdecydowaliście się Państwo ich pozbyć, zapraszamy do ich wystawienia w naszej zakładce PROMOCJE, gdzie będziecie mogli dokonać ich sprzedaży lub zamiany.

W związku z dużą ilością podróbek krążących po rynku, każdy z wystawianych mebli produkcji Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych musi posiadać proweniencję czyli poświadczenie pochodzenia, poprzez posiadanie wypalonego na spodniej stronie mebla znaku graficznego Zakładów Wytwórczych lub też fakturę lub rachunek ich zakupu. Za meble produkcji Zakładów Wytwórczych uznaje się też meble wytworzone przez pracowników lub też byłych pracowników tychże Zakładów poza ich terenem pod warunkiem że zachowały pełną zgodność stylistyczną z wzorami produkcyjnymi Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych, a właściciel dysponuje oświadczeniem stolarza potwierdzającym datę ich wykonania oraz rodzaje zastosowanych materiałów.