Główne
Komoda w stylu Ludwik XV – replika mebla z epoki

Komoda w stylu Ludwik XV – replika mebla z epoki

Komoda w stylu Ludwik XV, wykonana w latach 70-tych w Pracowni Konserwacji Zabytków fabryki Henryków w Warszawie przy ulicy Mehoffera.
Wierna replika mebla z epoki. Mebel wykonany z drewna dębowego, oklejony szlachetnymi forniremi palisandru ( Santos i Cocobolo), zaopatrzony w mosiężne odlewane i cyzelowane okucia.
Mebel poddany renowacji w roku 2019, wykończony w lakierze bezbarwnym w połysku.
Stan idealny.

DRODZY POSIADACZE mebli wyprodukowanych
w Zakładach Wytwórczych Mebli Artystycznych

w całym okresie ich istnienia (Pracownia Konserwacji Zabytków,  Sp. z o.o.).

Jeśli zdecydowaliście się Państwo ich pozbyć, zapraszamy do ich wystawienia w naszej zakładce PROMOCJE, gdzie będziecie mogli dokonać ich sprzedaży lub zamiany.

W związku z dużą ilością podróbek krążących po rynku, każdy z wystawianych mebli produkcji Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych musi posiadać proweniencję czyli poświadczenie pochodzenia, poprzez posiadanie wypalonego na spodniej stronie mebla znaku graficznego Zakładów Wytwórczych lub też fakturę lub rachunek ich zakupu. Za meble produkcji Zakładów Wytwórczych uznaje się też meble wytworzone przez pracowników lub też byłych pracowników tychże Zakładów poza ich terenem pod warunkiem że zachowały pełną zgodność stylistyczną z wzorami produkcyjnymi Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych, a właściciel dysponuje oświadczeniem stolarza potwierdzającym datę ich wykonania oraz rodzaje zastosowanych materiałów.