Główne
Komoda w stylu Ludwik XV

Komoda duża L8 w stylu LUDWIK XV.

Mebel  wykonany w 1970 w Pracowni Konserwacji Zabytków ZWMA HENRYKÓW. Komoda wykonana w bardzo rzadkiej i bardzo zdobnej odmianie palisandru cocobolo w połączeniu z palisandrem santos.

Mebel po renowacji wykonanej w 2019 roku przez stolarzy w Henrykowie. W czasie renowacji podklejono i uzupełniono ubytki forniru, wymieniono powłokę lakierniczą na połysk polerowany oraz uzupełniono brakujące ozdoby mosiężne. Ozdoby mosiężne zostały wycyzelowane oraz wymłotkowane.

DRODZY POSIADACZE mebli wyprodukowanych
w Zakładach Wytwórczych Mebli Artystycznych

w całym okresie ich istnienia (Pracownia Konserwacji Zabytków,  Sp. z o.o.).

Jeśli zdecydowaliście się Państwo ich pozbyć, zapraszamy do ich wystawienia w naszej zakładce PROMOCJE, gdzie będziecie mogli dokonać ich sprzedaży lub zamiany.

W związku z dużą ilością podróbek krążących po rynku, każdy z wystawianych mebli produkcji Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych musi posiadać proweniencję czyli poświadczenie pochodzenia, poprzez posiadanie wypalonego na spodniej stronie mebla znaku graficznego Zakładów Wytwórczych lub też fakturę lub rachunek ich zakupu. Za meble produkcji Zakładów Wytwórczych uznaje się też meble wytworzone przez pracowników lub też byłych pracowników tychże Zakładów poza ich terenem pod warunkiem że zachowały pełną zgodność stylistyczną z wzorami produkcyjnymi Zakładów Wytwórczych Mebli Artystycznych, a właściciel dysponuje oświadczeniem stolarza potwierdzającym datę ich wykonania oraz rodzaje zastosowanych materiałów.